Domů » Chytré hodinky pro děti

Chytré hodinky pro děti

  • od

Pořídit chytré hodinky dítěti mladšího školního věku rozhodně není žádný rozmar. Naopak. Chytré hodinky vám mohou pomoci v případě nouze určit aktuální polohu vašeho potomka. Smartwatch mají totiž často integrovaný GPS lokátor. Na některých hodinkách je k dispozici také SOS tlačítko, po jehož stisknutí hodinky samy zavolají na uvedené kontakty. Těch může být i pět.

zelené hodinky

  • Další zajímavou funkcí, kterou mohou chytré hodinky pro děti mít, je upozornění na opuštění bezpečné zóny.

Co to v reálu znamená? Někdy je nezbytné nechat dítě doma samotné. Ne každý má možnost hlídání. Pokud by se dítě vypravilo mimo určený prostor, pak na to hodinky upozorní rodiče nebo jinou zodpovědnou osobu. Možná, že vás napadá, že si může dítě hodinky prostě sundat a odejít bez nich. I to je chytrými hodinkami pojištěno. Je totiž k dispozici další funkce, kterou je detekce sundání. Dítě hodinky sundá a vy se to okamžitě dozvíte. 

Pro dítě jsou chytré hodinky atraktivní a zajímavé

Pro samotné dítě jsou chytré hodinky atraktivním doplňkem, který bude ve velké většině rádo nosit. A aby tomu tak skutečně bylo, nabízejí výrobci zajímavé designové zpracování. Základem jsou barvy.

bílé hodinky

  • Jak známo, dívky mají rády v převážné většině odstíny růžové, fialové, zlaté a bílé. Jsou pochopitelně i výjimky.
  • Pro kluky jsou přitažlivými barvami modrá, černá, šedá a zelená. Mezi oblíbené klučičí barvy patří překvapivě také žlutá.
  • Pro nejmenší děti jsou mají smartwatch ozdoby v podobě pohádkových postaviček nebo jiných dětských motivů.
  • Starší děti naopak chtějí, aby se jejich hodinky co nejvíce podobaly těm „dospěláckým“.

DŮLEŽITÉ – dětské chytre hodinky by měly mít ovládání v českém jazyce. Některé modely pro děti to totiž nenabízejí. Pokud by se dítě ocitlo v nouzi, pak je vždy dobré, aby se mohlo orientovat ve svém mateřském jazyce.